Sok, czy napój owocowy? - czy wiesz, co pijesz?


Na pewno kojarzysz reklamę, która kończy się puentą - "Produkt to produkt, pyszny sok, w przepysznej cenie". Mogłoby się wydawać, że produkt, który zawsze uznawałeś za sok okazuje się być zwykłym napojem wieloowocowym. Jak sprawdzić, co pijesz? O tym dowiesz się poniżej.

Czy sok, to rzeczywiście sok?


W hipermarketach trudno dostać zdrową żywność. Każde mięso z takich sieci smakuje jak smakuje, ale w rzeczywistości jest najgorszą chemią. Niektórzy kupują w dużych sklepach tylko napoje i soki, bo one powierzchownie wydają się zdrowe. Sok jest sokiem tylko wtedy, gdy jego skład to w całości lub przynajmniej większości czysty miąższ. Sok wyróżnia się odpowiednią gęstością i sporą zawartością fruktozy - tego w napojach owocowych nie znajdziemy. W produktach sokopodobnych także nie.

Co kupujesz w sklepie?


W sklepie trudno dostać prawdziwy sok, bo liczba owoców potrzebna do wytworzenia jednego litra soku często przekracza dwa kilogramy. Te soki, które kupujemy i uznajemy za soki, w rzeczywistości są napojami sokopodobnymi, a ich skład to w 80% woda, a całą resztę wypełniają dodatki i ulepszacze. Nawet jeśli na opakowaniu soku pisze, iż w składzie znajduje się ekstrakt lub prawdziwy miąższ owocowy - jego ilość będzie zapewne śladowa i utonie w całej gamie chemii.

Gdzie możesz kupić sok?


Najlepiej, jeśli soki będziesz zamawiał przez Internet. W sieci istnieje wiele sklepów, które specjalizują się w ich produkcji (zazwyczaj są to firmy rzemieślnicze), a sama cena za jeden litr soku nie przekroczy pięciu złotych. Spożywanie przetworzonej chemii nie jest dobre dla naszego organizmu, dlatego należy szukać produktów, które są na liście Ogólnopolskie Centrum Medyczne (OCM). Na koniec warto napisać, dlaczego spożywanie napojów, a nie soków źle wpływa na organizm. Chodzi przede wszystkim o wysoką zawartość nienaturalnego cukru i często barwników. Szkodą one wątrobie i trzustce. O ile wątroba potrafi się szybko zregenerować, o tyle trzustka zwyczajnie się degraduje. Najlepszy sok to taki, który stworzycie samemu przy pomocy zwykłego urządzenia do gotowania na parze.


Mailing do wszystkich:
16zł
= 11.98zł

KUP REKLAME SMS-em!


Statystyki

Uczestników: 31,328

Reklama

-->